Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

Close

Loading...

FM200 Gazlı Söndürme Sistemleri.


FM 200 ® elektriksel iletkenliği olmayan, temiz, renksiz, çevre dostu ve insanlar için zararsız bir yangın söndürme maddesidir. FM 200, geride herhangi bir kalıntı bırakmadan, öncelikle ısıyı emerek alevin sönmesini sağlayan, ve böylece yangından sonraki hasarı, kayıpları ve çalışan sistemin zaman kaybını en aza indiren, dünya çapında kabul ve saygı gören bir sistemdir. 

FM  200 gazlı söndürme sistemleri aşağıda belirtilen bileşenlerden oluşur:

1 - FM 200 Depolama :  FM 200 kimyasal maddesi özel bir tüp veya birkaç tüp dizisi içerisinde muhafaza edilir. Bu tüpler özel montaj elemanları ile sabitlenerek güvence altına alınır.

2 - FM 200 Dağıtım Elemanları : FM 200 gazı, koruma altında olan mekana döşenmiş olan uygun deşarj nozulları ve hidrolik hesapları yapılmış borulama sistemi ile dağıtılır.

3 - Diğer Bileşenler : FM 200 sisteminin kurulumunu, bağlantı parçaları, manometre, basınç kontrol anahtarı, solenoid  ve manuel valf mekanizması, havalandırma kontrolü, çek valf ve diğer bazı malzemeler tamamlar.

4 - Kontrol Paneli : Kontrol Paneli, elektrikli aktüatör, dedektörler, uyarı cihazları, tüplerin basıncını ve herhangi bir manuel bırakma ve iptal durumunu izler. Tüm elektrik veya elektronik cihazların kontrol paneline bağlanması gerekir.

5 - Erken Uyarı Algılama ve Alarm Cihazları : Erken uyarı algılama cihazları manuel bırakma ve iptal durumu ile birlikte sistem verimliliğini en üst düzeye çıkarırken, sesli ve görsel alarm cihazları personelin uyarılmasını sağlar.

- FM 200 ® (HFC-227ea)  karbon, hidrojen (CF3CHFCF3-heptafloropropan), ve florin’den oluşur.

- FM 200 hiçbir kalıntı bırakmaz ve zararsız bir gazdır.

- FM 200 gazına maruz kalan, alüminyum, pirinç, çelik, dökme demir, kurşun, paslanmaz çelik ve bakır gibi metaller ve kauçuk, plastik ve elektronik parçalar gibi malzemeler  bu gazdan etkilenmez.

FM 200 Gazlı Söndürme Sistemlerinin En Yaygın Kullanım Alanları;

Bilgi işlem odaları, arşiv odaları, müzeler, sanat galerileri, ilaç ve sağlık tesisleri, telekomünikasyon  tesisleri, santral odaları, elektrik kontrol pano odaları ve laboratuvarlardır.