Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

Close

Loading...

Hırsız İhbar Sistemleri.


Profesyonel hırsız alarm sistemleri, hırsızlardan ve kötü amaçlı kullanımlardan korunmak için bilinen en etkili ve en caydırıcı yöntemdir. Kapınız açıldığında, cam kırıldığında ya da hareket algılandığında sirenin devreye girmesi, telefon arama modülü ile tanımlı numaralara alarm durumunun bildirilmesi ya da alarm izleme merkezleri ile tüm alarm sisteminizin kontrol altında tutulması en çok kullanılan özelliklerdir. Gelişen teknoloji ile birlikte alarm sistemlerinde, klasik olarak bilinen manyetik kontak ( kapı açılıp kapanmasında devreye girer ), ya da PIR ( hareket dedektörü ) dışında, duman ve ısı, cam kırılma, su baskın ve gaz algılama dedektörleri ile tam güvenlik sağlanabilmektedir. Bu otomasyon sistemleri, kullanılacak yerin durumuna göre kablolu ya da kablosuz olarak tercih edilebilir. Alarm sistemleri, panel, şifre girişini sağlayan keypad, olay anında çalan siren ve diğer dedektörlerden oluşur.

Haber alma merkezi ise, alarm sisteminizi,  kullanan elemanlarınızın yetki seviyesine göre değerlendirmektedir. Mesai saati dışında işyerine girme yetkisi olan kişilere parola sorulmakta ve her kullanıcı için farklı parola kullanılmaktadır. Mesai saati dışında alarm haber alma merkezinin parola sorması yetkili şifre bilgisini ele geçirmiş kötü niyetli bir kişinin risk oluşturmasını engellemektedir. Alarm haber alma merkezi hangi kullanıcıların alarm sistemini kurduğunu ve açtığını saat bilgisi ve kullanıcı isimleri ile birlikte sms, e-mail veya faks olarak firma yetkililerine anlık veya aylık raporlarla düzenli olarak göndermektedir. Ayrıca alarm anında ( hırsızlık, yangın, su baskını, gaz kaçağı, cam kırılma v.s ) telefon arama modülü ile AHM ( Alarm Haberalma Merkezi ) aranarak hangi dedektörden alarm geldiği bildirilir ve AHM tarafından ilgili kişilere bilgi verilir. 

Hırsız alarm ve otomasyon sistemlerinde, ev yada işyerinizin konumu, kaçıncı katta olduğu, olası giriş yerleri, yangın, gaz kaçağı, su baskını gibi risk analizleri yapılarak en uygun çözümler sağlanmaktadır.