Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

Close

Loading...

Kamera ve Görüntü Kayıt Sistemleri.


Profesyonel IP, Hibrid ve Analog Sistemler, Yazılım Tabanlı Video Analizi ve Depolama Sistemleri.

Profesyonel elektronik güvenlik çözümlerinde en çok kullanılan sistem, kamera ve görüntü kayıt sistemleridir. CCTV, Kapalı Devre Televizyon Sistemi anlamına gelmektedir. Televizyon sistemlerinden farklı olarak, bir merkezden açık ve geniş kullanıcı kitlesine yayın yapmak yerine, lokal bir alan içinde görüntü izleme sistemleri için kulllanılan genel bir terimdir. Kamera güvenlik sistemlerinde  ( CCTV - Kapalı Devre TV Sistemi  ) her türlü ihtiyaç ve talebe uygun, değişik tasarım ve büyüklükteki projeler, firmamızın  teknik uzmanları tarafından tasarlanmaktadır. Bu sistemler, yüksek çözünürlüklü sabit kameralar, 360 derece dönebilen ve uzun mesafelerde zoom yapma özelliğine sahip hareketli kameralar, gerçek zamanlı ve geriye yönelik görüntülerin izlenmesini sağlayan kayıt cihazları, lensler, muhafazalar ve profesyonel güvenlik monitörlerinden oluşmaktadır. Projelendirmelerde önemli olan unsur, öncelikle müşterinin hangi bölgeleri nasıl görmek istediğidir. Bununla birlikte, görmek istenilen bölgelerde yapılacak risk analizleri ile müşterilere gerekli önerilerde bulunulur. Teknik fizibilite çalışmalarının ardından, izlenmek istenen alanlara göre kamera, lens, muhafaza ve kayıt cihazı modelleri belirlenir.

IP ( network ) kameralar, Mega Pixel çözünürlüklerde görüntü aktarımı yapabilen ve network lokasyonları üzerinden merkez ile iletişim kurabilen bir yapıya sahiptir. Büyük projeler için uygulanabilecek CCTV çözümünlerinin  IP yapıda seçilmesinin belirli avantajları vardır. Genişleyebilen basit bir yapıya sahiptir. IP kameralar canlı görüntüleri internet ya da lokal network üzerinden aktararak kullanıcının izlemesini ve yönetmesini sağlar. Bu kameraların en büyük avantajları, çok yüksek çözünürlüğe sahip olmaları, Power over Ethernet (PoE) teknolojisi sayesinde enerjiyi ethernet üzerinden alabilmesi, yazılım tabanlı oldukları için yazılım uygulamaları ile bir çok özelliğin kullanılabilmesi ( hareket algılandığında kayıt imkanı, belirlenmiş e-mail hesaplarına bilgi gönderebilme, plaka tanıma sistemlerinde yüksek verim, paket algılama, yüz tanıma özellikleri vs.) hareketli kameralar için ayrı kablo ihtiyacı olmaması ve yazılım üzerinden hareketli kamera kontrolü, ses iletimi, şifreleme yöntemi ile sadece kendi yazılımları ile izlenebilme ve geniş alan uygulamalarında maliyet farkı sağlamasıdır. 

Görüntü kayıt sistemlerinde, izlenmek ve kayıt altına alınmak istenen mekanlardaki kamera seçim ve yerleşimleri, mekanın ışığı, açısı, yönü ve ortam durumu ( toz, yağmur, sıcak – soğuk vs.. ) incelenerek, uzman ekiplerin teknik değerlendirmeleri doğrultusunda projelendirilmelidir.  Böylece, sisteme yapılacak yatırımlar en iyi şekilde korunmuş olacaktır.