Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

Close

Loading...

Network ve Yapısal Kablolama Sistemleri.


Fiber Optik (FO) ve Network Çözümleri

Yapısal kablolama sistemleri kritik iş uygulamalarının üzerinde çalıştığı network sisteminin en uzun süre kullanılan parçasıdır. Network sistemlerinin kablolama alt yapısı kadar uzun kullanılan başka hiç bir elemanı yoktur. Oldukça önemli olan kablolama alt yapısı, kurumların toplam network yatırımlarının çok az bir kısmını oluştururken, karşılaştığımız network problemlerinin çok büyük bir kısmı, temelinde hatalı tasarlanmış ve uygulanmış kablolama sistemleridir. 

 

Firmamız, uzman kadrosunun network sistemlerine bütünsel bakışı ve tecrübesi ile müşterilerine sorunsuz ve yıllarca kullanabilecekleri yapısal kablolama sistemleri kurmaktadır. 

Kurduğumuz yapısal kablolama sistemlerindeki başarının arkasındaki en önemli üç faktör şunlardır; 

1. Doğru Tasarım ve Projelendirme : Yapısal kablolama sistemlerinin temel çıkış felsefesi,  genişleyebilir bir yapı sağlamaktır. Şirketlerde genişleme ve büyümeler genelde öngörülememekte ya da dikkate alınmamaktadır. Öngörülse dahi 5 yıl sonra gerçekleşecek bir büyümeyi öngörerek buna uygun kablolama altyapısı hazırlamak maliyetli görülmektedir. Müşterilerimize her zaman genişlemelere uygun bir altyapı tavsiye ederek, yatırım mliyetlerini korumayı hedeflemekteyiz.

2. Kaliteli İşçilik : Projelendirme kadar önemli ikinci bir konu da işçiliktir. İşçilik kalitesi kablolama altyapısının kalitesi anlamına da gelmektedir. Çünkü en iyi marka kablolama ürünlerini de kullansanız işçiliğiniz iyi değilse performans beklemeniz yanlış olacaktır. İşçilik ve kullanılan malzemelerin kalitesi bir bütün halinde görülmelidir.

3. Test, Etiketleme ve Dokümantasyon : Gerçekleştirdiğimiz kablolama projelerinde tüm kablolar test edilerek, bellli bir numaralandırma sistemi ile etiketlenir. Yerleşim planları üzerinde kablo güzergahları ve priz noktaları işlenerek proje dosyası sistem kullanıcılarına teslim edilir. Genişleme ihtiyaçlarında veya arıza tespitinde proje dokümantasyonu vazgeçilmezdir.