Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

Close

Loading...

PDKS ve Geçiş Kontrol Sistemleri.


Turnike sistemleri, insan trafiğinin yoğun olduğu mekanlarda ve geçiş hareketlerinin belli bir düzende olması istenilen birimlerde, tüm hareketlerin kontrol altına alınıp, denetlenmesini sağlamak amacı ile tasarlanmışlardır.  Şık ve dayanıklı gövde yapıları sayesinde iç ve dış mekanlardaki  geçiş hareketlerinin denetlenmesinde rahatlıkla kullanılırlar. Kartlı geçiş kontrol sistemleri ile, iş yerlerinde personel takibi ve kontrollü giriş - çıkış uygulamaları önem kazanmaya baslamıştır. Bu sistemler ile, personel giriş - çıkış saatleri ve buna bağlı bordro hesapları yapılmaktadır. Personel devam takip sistemleri ya da sadece giriş - çıkış sistemleri, turnike ve okuyucular ile kullanılmaktadır. Bu sistemler, gelişen teknoloji sayesinde, parmak izi okuma, retina ya da yüz tanıma çözümleri ile daha profesyonel hale getirilmiştir. 

Geçiş kontrol ve turnike sistemleri, işletmelerdeki personel denetiminin sağlanması açısından oldukça önem teşkil eden sistemlerdir. Üretim yerleri, fabrika gibi vardiyalı çalışılan yerlerde personel devam kontrol sistemleri ile ( PDKS ) denetim ve kontrol sağlanır. PDKS yazılımları sayesinde personel giriş çıkışına bağlı olarak ücretlendirme takibi yapılabilmektedir. Giriş çıkış yerlerinde kullanılabilecek turnike sistemleri ve bu sistemler üzerine takılabilen kart okuyucu, parmak izi, iris tanıma ve yüz tanıma gibi sistemlerle de giriş ve çıkışlarda tam kontrol sağlanır. Personelin ve gelen ziyaretçilerin, hangi okuyuculardan hangi saatlerde kaç kez geçebileceklerini yetkilendirmek mümkündür. Tüm giriş çıkışlar ise detaylı bir şekilde raporlandırılabilmektedir. Bekçi tur sistemleri ile de, fabrika, depo, şantiye, büyük mağaza ve alışveriş merkezi gibi mekanların  güvenliğinden sorumlu personelin hangi güvenlik noktasını,  ne zaman kontrol ettiği belirlenebilir ve alınan veriler ile yazılım üzerinden rapor alınabilmektedir.

Geçiş kontrol sistemleri; tek kapıya hükmeden bağımsız kart okuyucularından binlerce kapıya kadar kontrol sağlayabilmektedir.